SZYBY W OKNACH DACHOWYCH
Szyby w onach dachowych stanowią więcej niż 85% powierzchni okna. Są ważnym elementem okna, który wpływa na bezpieczeństwo, szczelność, izolacyjność cieplną i komfort.
Pęknięta szyba.
Podstawową kwestią jest bezpieczęństwo. Peknięta, uszkodzona szyba powinna być wymieniona jak naszybciej. Do momentu naszego przyjazdu szybę powinniśmy zabezpieczyć w miarę możliwości tak aby nie stanowiła zagrożenia dla osób użytkujących pomieszczenie.
Wymieniając szybę warto rozważyć wymianę na szybę bezpieczna klejoną.
Konstrukcja szyby klejonej zapewnia maksymalną ochronę dla użytkowników i mieszkańców. W Odróżnieniu od standardowego pakietu energooszczędnego szyba wewnętrzna to sklejone dwie 3-milimetrowe tafle szkła z folią w środku. Taka konstrukcja gwarantuje użtykownikom podwyższone bezpieczeństwo, bo w razie stłuczenia kawałki szkła nie spadna na podłogę. Zewnętrzna szyba to szkło hartowane.
Szczelność
Bardzo ważnym elementem w oknach dachowych jest trwałość wszystkich połączeń między szybą a resztą konstrukcji okna dachowego. Oddziaływanie czynników zewnętrznych niejednokrotnie wpływa ma stażenie się materiałów i spadek parametrów np. wytrzymałości. Dochodzi do utraty szczelności na połączeniach szyby z ramką, powodując przecieki. Gdy okna ma więcej niż 10 lat to wskazany jest przegląd i ponowne uszczelnenie szyby z resztą konstrukcji okna.
TERMOMODERNIZACJA - poprawa izolacyjności okna osiągniemy stosując szyby energooszczedne. Możemy tego dokonać wymieniając stare pakiety szybowe na nowe o współczynniku izolacyjności Uszyby=1.1 W/M2k. Szczególnie dotyczy to okien w których zastosowano cienkie szyby 15mm dla których współczynnik dla okna wynosił 2,6 W/m2K